פיגומים תלויים

המחיר מדהים!השירות לא פחות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

פיגומים תלויים

אחד מסוגי הפיגומים השכיח ביותר בשימוש בארץ הוא פיגום הזקפים ואולם, בשנים האחרונות חורגים קבלנים רבים מההרגל בתוכו התקבעו לאורך עשורים שלמים לאחר שנחשפו לפתרונות עבודה בגובה, שמציעים רמה גבוהה הרבה יותר של יעילות, של בטיחות ושל יחס עלות תועלת. אחד מהפתרונות הבולטים בקטגוריה זו הוא הפתרון של פיגומים תלויים. מהו פיגום תלוי? על מה הוא תלוי? במה הוא עדיף על פני פיגומי זקפים? באילו סוגים של פרויקטים ניתן להשתמש בפיגום כזה? היכן ניתן לשכור פיגומים תלויים והאם ישנם גדלים שונים? את התשובות לשאלות אלו ועוד תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

מה זה פיגום תלוי?

פיגום תלוי, כשמו כן הוא, הוא פיגום שתלוי מראש הבניין. הפיגום מבוסס על שלושה רכיבי מפתח. הרכיב הראשון הוא מנגנון העיגון המותקן על גבי גג הבניין ואחראי למעשה לשאת את משקל הפיגום בכל עת ולאפשר את התנועה שלו באמצעות מנוע חשמלי לאורך גובה הבניין. הרכיב השני הוא כבלי התלייה הנמתחים ממנגנון העיגון בגג ונושאים בצדם השני את משטח העבודה, שמהווה למעשה את הרכיב השלישי במערכת. משטח העבודה עצמו מחובר אל כבלי התלייה וסוגר למעשה את מערכת שלושת הרכיבים שמהם בנויים פיגומים תלויים.

מהו היתרון של פיגום תלוי?

עבודה עם פיגומים נחשבת לעבודה מסורבלת מאוד, יקרה מאוד ועתירה בזמן ומשאבים. מן הצד השני, פיגומים הם כלי עבודה הכרחי בכל פרויקט שבו נדרש ביצוע של עבודה בגובה. בעבר, היו אלה פיגומי הזקפים שנפרשו לכל אורך ורוחב הבניין לכדי רשת של פיגומים דוממים, עליהם יכולים לנוע העובדים בכל אזור של המבנה. פיגומי זקפים אלה מתאימים במיוחד לפרויקטים בהם מבוצעת עבודה בכמה אזורים בבניין במקביל. יחד עם זאת, בפרויקטים בהם העבודה מבוצעת על ידי צוות אחד שנמצא בכל רגע נתון במיקום אחד ספציפי, אין צורך למתוח רשת שלמה של פיגומים שבכל רגע נתון רק משטח אחד בתוכה יהיה בשימוש וכאן נכנסים לתמונה פיגומים תלויים.

הפיגום התלוי הוא למעשה משטח עבודה אחד ויחיד שמכסה מקטע מחזית הבניין בהתאם לרוחב משטח העבודה של הפיגום וניתן להגבהה והנמכה לאורך הבניין כולו באמצעות מנוע חשמלי. בצורה זו, יכול להתקדם הצוות לאורך הבניין, לבצע את העבודות הנדרשות ולנוע הלאה לאזור אחר לבניין ללא צורך ברשת שלמה של פיגומים שרוב הזמן פשוט תעמוד דומם ללא תועלת. אופציה ניידת זו מאפשר לחסוך כסף רב, זמן רב והשפעה רבה על המרחב בו מותקן הפיגום, ולכן נחשבת לאופציה עדיפה בכל מקרה בו היא רלוונטית. ואכן, הרלוונטיות של פיגומים ניידים מתקיימת אך ורק במבנים קיימים בהם יש כבר גג או לכל הפחות שלד גג, אליו ניתן לעגן את הפיגום וכן בפרויקטים בהם העבודה מבוצעת בצורה ממוקדת בכל פעם באזור אחר של המבנה ולא בכמה אזורים במקביל.

היכן ניתן לשכור פיגומים תלויים?

מרבית הקבלנים בישראל אינם מחזיקים פיגומים משל עצמם ולכן שוכרים את הפיגום הנדרש לכם עבור כל פרויקט. יחד עם זאת, לא כל ספקי הפיגומים להשכרה בישראל מציעים את האופציה של פיגום נייד וגם אלו שמציעים, לא תמיד יודעים להציע את הפיגום ברוחב הנדרש. המשמעות היא שבחיפוש פיגומים ניידים להשכרה, יהיה עליכם תחילה לאתר ספק שבכלל מציע את סוג הפיגומים הזה ולאחר מכן לוודא שהוא גם יודע לספק לכם את הפיגום בעל משטח עבודה ברוחב הדרוש לכם. אם זה לא המצב, לפני שמתפשרים, כדאי לבדוק אצל ספקים אחרים ולבחון מהו רוחב משטח העבודה המקסימלי שעומד לרשותכם. בהיבט זה, כדאי בהחלט לבדוק תחילה אצל ספקי הפיגומים המובילים, שבדרך כלל מציעים את המגוון הגדול ביותר של סוגי פיגומים וגם במידות הגדולות ביותר. ספקים אלה גם יעניקו לכם חבילת שירות שלמה מקצה לקצה, לרבות הובלה של הפיגום אל אתר העבודה והובלה חזרה בתום הפרויקט, בניית הפיגום באמצעות בונה פיגומים מורשה ופירוקו בתום הפרויקט והדרכה מלאה על השימוש בפיגום. יחד עם זאת, חשוב מאוד לוודא שאתם מיישמים אמצעי בטיחות וכללי בטיחות נדרשים במקום ושאתם מזמינים פיגומים ניידים מספק שמקפיד מאוד על עבודה עם התקן האירופאי ועל תחזוקה נאותה של הפיגומים בכל עת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753249

אז מה היה לנו בכתבה:

Picture of רונן זקיף
רונן זקיף

מזה שנים רבות, משרתת חברת זקיף השכרת פיגומים את ענף הבנייה בישראל ומספקת מערכים שלמים של פיגומים לפרויקטים מגוונים של בנייה חדשה. לצד זאת, מספקת החברה פיגומים גם ללקוחות פרטיים, בנייה פרטית ופרויקטים של שיפוץ מעטפת חוץ ועיצוב פנים, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח.

עוד פוסטים שיעניינו אותך

עובש בקיר

המדריך המקיף לטיפול בעובש

עובש על קירות לא רק מכוער אלא יכול גם להוות סיכונים בריאותיים. חשוב לזהות את מקור הרטיבות שגורמת לגדילת העובש. דליפות, אוורור לקוי או רמות לחות גבוהות יכולים כולם לתרום לצמיחת עובש.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!