קבלן רשום או קבלן ללא רישיון? ככה תזהו קבלנים בענף השיפוצים

המחיר מדהים!השירות לא פחות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

להתחיל שיפוץ בבית זאת החלטה מרגשת שמביאה איתה התחדשות. אך בכל שיפוץ מושקעים כספים רבים וחשוב לבחור בבעל המקצוע הנכון ביותר לפרויקט. בכל שנה אלפי משפחות נופלות קורבן לקבלנים ללא רישיון שמבצעים את הפרויקטים ברשלנות. כתוצאה מכך נגרמים נזקים למבנה ששופץ וכך גם נזקים כלכליים ועוגמת נפש רבה. אז לפני שאתם מתחילים את השיפוץ – כך תזהו האם הקבלן שמולכם הוא ללא רישיון קבלן.

כלל הזהב – אם אין תעודת קבלן רשום, אין עסקה

בעבר ענף השיפוצים היה פרוץ למדי, כך שבשביל לזהות קבלנים ללא רישיון הייתם צריכים לעבוד קשה ולהיות חדים כתער. אבל היום הדרך הקלה ביותר היא לוודא שהוא קבלן שיפוצים רשום. תעודת קבלן רשום תעזור לכם לסנן 99% מהקבלנים ללא הסמכה בעולם הבנייה. תהליך הרישום ברשם הקבלנים הוא תהליך ממיין שמוודא שלקבלנים יש את הניסיון והידע הדרושים. תחשבו על זה כמו על בריאות – הייתם רוצים שיטפל בכם אדם שעשה רק קורס של חודשיים או רופא מוסמך? שיפוץ איכותי הוא הבריאות של הבית שלכם, ולכן אתם רוצים איש מקצוע אמין בעל תעודה רלוונטית.

הדרישות שמבטיחות את האיכות של קבלן שיפוצים רשום

הדרישות הגבוהות של הרישום ברשם הקבלנים הן אלה שמוודאות שקבלנים מבצעים אך ורק פרויקטים שהם מספיק מקצועיים בשביל לבצע. רשם הקבלן דורש מקבלני שיפוצים:

  1. ניסיון: ניסיון מעשי של 5 מתוך 10 השנים האחרונות.
  2. הכשרה: תעודה מקצועית רלוונטית לענף שיפוצים.
  3. אמינות וניהול תקין: הקבלן צריך להוכיח היעדר הרשעות הנוגעות לענף הבנייה כמו גם אישור על כך שאינו פושט רגל.
  4. מקצועיות: רשם הקבלנים מחייב את הקבלנים לבצע מבחן עיוני ממקיף הנוגע לשאלות של מקצועיות בענף השיפוצים, בטיחות, חוקים, תקנות וניהול תקין.

לכן הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כשאתם מחפשים קבלן לשיפוץ שלכם הוא לוודא שהוא רשום בפנקס הקבלנים. כמובן תוכלו לשאול את הקבלן אך בנוסף אתם יכולים לגשת בכל עת לפנקס הקבלנים באינטרנט ולוודא שהקבלן שאתם בקשר איתו אכן נמצא שם. אם הקבלן אינו רשום בפנקס, זה סימן אזהרה ברור, ומומלץ לעבור לקבלן אחר.

רישום קבלנים

בכל זאת – אילו סימנים נוספים מעידים על קבלן שאינו מוסמך?

לאחר שהבנו את הכלל החשוב ביותר בבחירת קבלן, הנה עוד כמה סימנים שכדאי לשים אליהם לב:

  1. הצעת מחיר זולה מידי: אם המחיר שקיבלתם נמוך משמעותית מהצעות מחיר אחרות סביר להניח שיש פה קאץ׳. חשוב בכל הצעת מחיר לקבל פירוט, כתב כמויות ואת שלבי העבודה השונים.
  2. הסתרת מידע אישי ופיננסי: אם איש המקצוע מסרב לחשוף פרטים אישיים או פיננסים שרלוונטיים כדי לוודא את אמינותו כנראה שיש לו מה להסתיר.
  3. אי הוצאת חשבונית: קבלנים ללא רישיון לרוב ימנעו להוציא לכם חשבונית. אך חשבונית היא כמו פוליסת הביטוח שלכם ולכן אסור לוותר עליה.
  4. היעדר חוזה: חוזה הוא מרכיב הכרחי בכל פרויקט שיפוץ.
  5. חוסר מקצועית: אם הקבלן לא עומד בזמנים, העבודה לא מסודרת, מלוכלכת ויש תחלופת עובדים גבוהה זה סימן לחוסר מקצועיות.

עכשיו אתם מוכנים למצוא קבלן שיפוצים

אם תעמדו בכלל הזהב ותבחרו רק קבלן שיפוצים רשום סביר להניח שלא תתקלו בהתנהגויות לא מקצועיות ולא חוקיות שהצגנו בפסקה הקודמת. רבים מבין הקבלנים הרשומים עברו קורס הכנה מקצועי לקראת מבחן רשם הקבלנים. קורס כזה מרחיב עוד יותר את הידע המקצועי של קבלנים ומגביר את המקצועיות שלהם. ״מכלל הכשרה מקצועית״ היא המכללה המובילה בישראל לרישום קבלנים ולהכנתם לבחינת רשם הקבלנים, עם קורסים מקצועיים המועברים אונליין על-ידי מיטב המומחים בתחום.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753249

אז מה היה לנו בכתבה:

Picture of רונן זקיף
רונן זקיף

מזה שנים רבות, משרתת חברת זקיף השכרת פיגומים את ענף הבנייה בישראל ומספקת מערכים שלמים של פיגומים לפרויקטים מגוונים של בנייה חדשה. לצד זאת, מספקת החברה פיגומים גם ללקוחות פרטיים, בנייה פרטית ופרויקטים של שיפוץ מעטפת חוץ ועיצוב פנים, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח.

עוד פוסטים שיעניינו אותך

בניין

חיזוק אריחים ומבנים בגובה: איך עושים את זה בפיגומים?

כאשר מדובר בחיזוק אריחים ומבנים בגובה, שימוש בפיגומים חיוני להבטחת בטיחות העובדים ושלמות המבנה. פיגומים מספקים פלטפורמה יציבה לעובדים לגשת לאזורים שקשה להגיע אליהם ולבצע תיקונים או עבודות תחזוקה הכרחיות. במאמר זה נדון בחשיבותו של חיזוק בגובה וכיצד לפיגומים תפקיד מכריע בתהליך זה.

עובש בקיר

המדריך המקיף לטיפול בעובש

עובש על קירות לא רק מכוער אלא יכול גם להוות סיכונים בריאותיים. חשוב לזהות את מקור הרטיבות שגורמת לגדילת העובש. דליפות, אוורור לקוי או רמות לחות גבוהות יכולים כולם לתרום לצמיחת עובש.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!