פיגום תורן

המחיר מדהים!השירות לא פחות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אחד הפרמטרים החשובים לבטיחות העובדים באתר בניה, ולא פחות מכך גם להצלחת הפרויקט ולביצוע עבודות הבניה בלוחות זמנים קצרים ובסטנדרטים גבוהים, הוא יכולת ההתאמה של סוגי הפיגומים שבשימוש, לתנאי הקרקע, למאפייני המבנה ולמאפייני העבודה המבוצעת באמצעותם. בשנים האחרונות, ככל שהתרבו פרויקטי הבניה המורכבים, הן מבחינה הנדסית והן מבחינה אדריכלית, התגבר השימוש באחד מסוגי הפיגומים היעילים ביותר, הלוא היא פיגום תורן. מהו פיגום התורן? לאילו עבודות הוא מתאים? באילו מצבים אפשר להתקין אותו? מה הם היתרונות הבולטים של הפיגום על פני סוגי פיגומים אחרים ועד כמה הוא משפר את רמת הבטיחות של העובדים באתר הבניה? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

מהו פיגום תורן?

פיגום תורן הוא פיגום המבוסס על שני רכיבי מפתח. פעם אחת ישנו התורן הגבוה שנמתח לכל אורכו של המבנה ומחוזק אליו ופעם שניה ישנה פלטפורמה המורכבת על גבי התורן ויכולה לנוע לאורכו מעלה מטה בצורה חשמלית. התורן עצמו מעוגן אל קירות המבנה לכל אורכו ועל ידי כך מבטיח רמת בטיחות גבוהה מאוד. הפלטפורמה בנויה בצורת תא סגור בעל מפתח מלא לכיוון הבניין, כך שהעובדים זוכים להגנה מלאה מפני נפילה מבלי לפגוע ביעילות העבודה שלהם. פיגום התורן יכול לשמש הן כמעלית המאפשרת תנועה מהירה ודינמית בין מפלסי הגובה השונים במבנה והן כפלטפורמת עבודה באזור המעטפת שבו מותקן התורן.

פיגום תורן

פיגום תורן מגיע עם מפרטים שונים שאותם ניתן להתאים לתנאי השטח, למאפייני המבנה ולמאפייני העבודה בשטח:

עלות פיגום תורן להקמה לחודש אחד בסביבות 20,000 כאשר חלק גדול מהעלות הנו בגין הובלה, התקנה בדיקת בודק מוסמך ותקורות הקמה, לאחר חודש עלות לשכירות חודש בסביבות 7,000-9,000 תלוי בחברה המשכירה

  • פיגום תורן ניתן לשימוש עד לגובה של 250 מטר, קרי מתאים לכל מבנה, גם הגבוה ביותר בעולם.
  • תצורת הפיגום יכולה להגיע גם בתצורה כפולה, קרי שני פיגומי תורן שעל גביהם נעה פלטפורמת עבודה אחת. פיגום זה מונע באמצעות שני מנועים חשמליים נפרדים, אחד לכל תורן, והוא נקרא תורן כפול.
  • אורך פלטפורמת העבודה יכול להגיע לכדי 30 מטר בתצורת תורן כפול.
  • עומס המשקל והעבודה המקסימלי לפיגום עומד על 4 טון.
  • פיגום תורן מגיע עם שורה של אמצעי בטיחות לרבות בלם הידראולי, בלמי חירום, מערכות התראה ומנגנוני בטיחות נגד מצבים של עומס יתר או הטיה מסוכנת של הפיגום.
  • השכרת פיגומים מומלץ לבחור בחברה מקצועית ואמינה

 

לאילו עבודות מתאים פיגום תורן?

כאמור, פיגום תורן ניתן להתקנה בתצורה של תורן יחיד או בתצורה של תורן כפול. תורן יחיד משמש בעיקר כמעלית ובמבנים גבוהים בהם יכול פיגום התורן לשמש כאופציה היחידה להגיע למפלסי הגובה העליונים של המבנה בצורה בטוחה. תצורת תורן כפול מאפשרת לבצע את כל סוגי העבודות הנדרשות באמצעות פיגומים ובתצורה זו יכול התורן הכפול להחליף כל סוג אחר של פיגום. בתצורה זו ניתן להתקין פלטפורמה שאורכה יכול להגיע לכדי 30 מטר ולאפשר ביצוע של עבודות נרחבות לאורך זמן, מה שמצדיק את ההשקעה בעיגון התורן למבנה. מודל זה מתאים במיוחד למבנים רחבים כמו בניינים רבי קומות ומגדלי משרדים. כמו כן, בפרויקטים גדולים מותקנים מספר תקנים, אחד בכל פאה של הבניין, מה שמאפשר לעבוד במקביל על כל פאות הבניין ולכל אורכן.

פיגום תורן יכול לשמש כמעלית

פיגום תורן יכול לשמש כאמור גם כמעלית המאפשרת תנועה של כוח אדם, ציוד וחומרי גלם בין מפלסי הגובה השונים של הבניין, וכן יכול לשמש לעבודות טפסנות, חיפוי וכל עבודה אחרת במעטפת הבניין. ככלל פיגום תורן משמש לעבודות חיפוי, עבודות חזית, שיקום מבנים, עבודות על ארובות, תחנות כוח, מגדלי מים, טורבינות רוח ועוד. כמו כן, מאחר ומדובר בפיגום שיש לקבע אותו למבנה והוא אינו יכול לעמוד עצמאית על הקרקע, השימוש המיטבי בפיגום התורן הוא במסגרת עבודות שיפוץ של מבנים קיימים או החל משלבי השלד המתקדמים של מבנים בבנייה חדשה.

מהם היתרונות של פיגום תורן?

פיגום תורן מציע שורה של יתרונות על פני סוגים אחרים של פיגומים וכמעט בכל היבט אפשרי, החל מההיבט הכלכלי ועד ההיבט הבטיחותי. הקמת הפיגום היא מהירה יחסית לפיגומים אחרים ומבוצעת בצירה שיטתית ומובנית, את הפיגום ניתן להקים לגבהים גבוהים במיוחד, כאמור עד 250 מטרים. פיגום התורן נהנה מכושר העמסה גבוה של עד 4 טון ואף מאפשר עבודה בכמה מפלסים במקביל באמצעות פלטפורמה רב מפלסית. ברמה הבטיחותית, נחשב פיגום התורן לפיגום בטוח מאוד, הן לאור המבנה שלו שמבטיח חוזק מבני מקסימלי בפני עצמו, הן לאור כללי העיגון המסודרים והשיטתיים שלו לקירות המבנה, הן לאור פלטפורמת העבודה שמגיעה כתא סגור המונע נפילה והן לאור שלל מנגנוני הבטיחות המותקנים בו.

היכן אפשר להזמין פיגום תורן?

הזמנת פיגום תורן אפשרית אצל כל גורם מקצועי המספק שירותי השכרת פיגומים. יחד עם זאת, את ההזמנה עצמה כדאי לעשות אצל גורם מקצועי בעל מוניטין, שעובד על פי התקן האירופאי ושיכול להבטיח לכם את הרמה הבטיחותית הגבוהה ביותר של הפיגומים אותם הוא משכיר. בהיבט זה יש לוודא כי הפיגומים מתוחזקים היטב, שחלקים רופפים או רעועים מוחלפים דרך קבע ושהפיגומים עוברים בדיקה תקופתית על ידי בודק מוסמך ומורשה. במידה והחלטתם לבוחר בפיגום התורן כפיגום העבודה המתאים, יש לבחון את ההתאמה שלו בהתאם למאפייני הקרקע ובהתאם למאפייני המבנה.

לפני שאתם מקבלים החלטה לגבי סוג הפיגום המתאים לכם, כדאי לבחון את הסוגים השונים ואת מידת ההתאמה שלהם לפרויקט הספציפי. פיגום תורן מתאים במיוחד לפרויקטים גבוהים ורובסטים, אך מתאים פחות למבנים פרטיים ואפילו למבני מגורים משותפים סטנדרטיים. גורם מקצועי העוסק בתחום של השכרת פיגומים יוכל לספק לכם את כל המידע הדרוש לכם אודות פיגום התורן ולסייע לכם בהתאמת הפיגום לפרויקט שלכם בהתאם לתנאי הקרקע, מאפייני המבנה והקירות החיצוניים שלו ומאפייני העבודה שאתם רוצים לבצע באמצעות הפיגום.

כל פרויקט בנייה לגובה וכל תהליך של שיקום, שיפוץ או שימור מבנים כולל בתוכו פלטפורמה של פיגומים, המיועדים לאפשר את העבודה בגובה. פלטפורמה זו יכולה להיבנות ממגוון רחב של סוגי פיגומים, שהשכיח שבהם הוא פיגום הזקפים. יחד עם זאת, יותר ויותר פרויקטים, במיוחד פרויקטים של עבודה על מבנים קיימים, בוחרים לעבור לפורמט יעיל יותר של פיגומים, הלוא הוא הפורמט של פיגומי תורן. מהו פיגום תורן? מהם היתרונות שלו ביחס לסוגי פיגומים אחרים? מהם מנגנוני הבטיחות המוטמעים בפיגום זה? היכן אפשר להזמין פיגומי תורן להשכרה? את התשובות לשאלות אלו ועוד, תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

מהם פיגומי תורן?

פיגום תורן הוא פיגום שמבוסס על שני רכיבים מפתח. הרכיב הראשון הוא תורן מאסיבי שמותקן לאורך גבוה הבניין ומוצמד למעטפת הקיר החיצונית של הבניין על ידי עוגנים במרחקים קבועים זה מזה. תורן זה מהווה למעשה קונסטרוקציה שעל גביה ניתן להתקין משטח עבודה, המהווה למעשה את הרכיב השני בפיגום התורן. באמצעות מנגנון חשמלי ייעודי יודע משטח העבודה לטפס מעלה או לרדת מטה לאורך התורן, מה שמעניק לנו פתרון עבודה בגובה שמאפשר לנו לנוע בחופשיות לאורך הבניין וכן לנוע בחופשי לכל רוחב משטח העבודה. בכדי למקסם את ההגעה שלנו גם בממד הרוחב של הבניין, נעדיף תמיד משטח עבודה רחב ככל שניתן ביחס לרוחב הבניין, מה שמביא אותנו לפורמט השני של פיגומי תורן – פיגומים בעלי שני תרנים. עבור משטחי עבודה רחבים במיוחד, יש להתקין שני תרנים שיישאו את משקל משטח העבודה הרחב ויעניקו לו את היציבות הנדרשת. את משטח העבודה ניתן כמובן להגביה ולהנמיך לאורך הבניין בצורה חופשית ובלחיצת כפתור וכן ניתן לעצור אותו בכל מפלס גובה.

מהם היתרונות של פיגום תורן?

ובכן, לא צריך להסביר הרבה בכדי להעריך את היתרונות שמציע פתרון מינימליסטי, נייד ומודולרי כמו פיגום תורן ובכל זאת, היתרון החשוב ביותר של פיגום תורן הוא שהוא מאפשר לנו למזער את היקף הקונסטרוקציה הנדרשת לנו לטובת העבודה בגובה. במקום לפרוש רשת מלאה של פיגומי זקפים על כל אורך ורוחב הבניין, כשבכל רגע נתון מבוצעת על גביהם עבודה במיקום אחד או שניים לכל היותר וכל יתר הפיגומים עומדים ריקים, פיגומי תורן מעמידים לרשותנו משטח עבודה אחד ויחיד אותו אנו יכולים להניע לאורך הבניין בהתאם למיקום בו אנו רוצים לבצע את העבודה. יתרון זה גוזר מתוכו יתרונות נוספים בהיבט של קלות הקמת הפיגום, העלות הזולה של יישומו לעומת האלטרנטיבות וההשפעה שלו על המרחב בו הוא מותקן ועל דיירי הבניין. יחד עם זאת, חשוב לזכור שפיגום תורן הופך להיות רלוונטי אך ורק במבנים קיימים או בשלבים בנויים של מבנה חדש. פיגומי תורן דורשים יכולת עיגון אל הבניין עצמו ולכן לא מתאימים לעבודה במבנים או בקומות שנמצאים בתהליכי בנייה וטרם הושלם השלד שלהם.

מהם מנגנוני הבטיחות במוטמעים בפיגום תורן?

פיגום תורן נחשב לפיגום בטוח מאוד, כל עוד הוא מיוצר, מותקן ונבנה בהתאם לתקנים הנדרשים ורצוי על פי התקנים האירופאים המחמירים. פיגום שני תרנים נחשב לבטוח יותר, שכן הוא נתלה על גבי שני תרנים שכל אחד מגבה את השני. מנגנון הבטיחות בכל הקשור למשטח העבודה עצמו מוטמע למעשה במנגנון המכאני של טיפוס המשטח על גבי התורן ומכיל מעצורים ומעצורי חירום ייעודיים. מעבר לכך, משטח העבודה עצמו מגודר עם גדר גבוהה שמיועדת למנוע ממשטח העבודה עצמו. בבנייה מקצועית על ידי בונה פיגומים מורשה ובשימוש בפיגום תקין שעומד בתקנים הנדרשים, לא קיים חשש חריג כלשהו בנושא הבטיחות ביחס לאלטרנטיבות ואף ההיפך מכך.

היכן אפשר להשיג פיגומי תורן?

פיגומי תורן ניתנים להשכרה מספקי פיגומים להשכרה, אם כי מדובר בדגם פיגומים שלא מוצע על ידי כלל הספקים. מרבית הספקים מציעים את המודלים הפאסיביים של פיגומים ניידים ופיגומי זקפים ואם תרצו לשכור פיגום תורן, יהיה עליכם להגיע לגורם מומחה, בדרך כלל השחקנים הגדולים בשוק. ספקי פיגומי תורן יספקו לכם למעשה חבילת שירות שלמה לרבות הובלה, בנייה על ידי בונה מורשה ופירוק בתום הפרויקט, אך חשוב לזכור שסוגיית הבטיחות השוטפת עדיין נותרת באחריותכם הבלעדית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753249

אז מה היה לנו בכתבה:

רונן זקיף
רונן זקיף

מזה שנים רבות, משרתת חברת זקיף השכרת פיגומים את ענף הבנייה בישראל ומספקת מערכים שלמים של פיגומים לפרויקטים מגוונים של בנייה חדשה. לצד זאת, מספקת החברה פיגומים גם ללקוחות פרטיים, בנייה פרטית ופרויקטים של שיפוץ מעטפת חוץ ועיצוב פנים, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח.

עוד פוסטים שיעניינו אותך

כיצד חדר ביטחון (ממד) חיוני לשלומנו האישי והציבורי?

חדרי אבטחה, הידועים גם כחדרי כספות, חיוניים הן לביטחון האישי והן לביטחון הציבור. חדרים אלה מספקים מרחב מאובטח שבו אנשים יכולים לחפש מקלט בזמן חירום כגון אסונות טבע, חדירות או התקפות טרור. קיום חדר ביטחון ייעודי יכול להגדיל מאוד את סיכויי ההישרדות ולהפחית את הסיכון לפגיעה בעצמו ובאחרים.

WORK SITE

כל מה שצריך לדעת על השכרת פיגומים – המדריך

כאשר יוצאים לפרויקט בנייה, השכרת פיגומים יכולה להציע יתרונות רבים. הוא מספק לעובדים דרך בטוחה ויעילה לגשת לאזורים גבוהים, הגדלת הפרודוקטיביות והפחתת הסיכון לתאונות. בנוסף, השכרת פיגומים היא חסכונית בהשוואה לרכישת ציוד חדש, מה שהופך אותה לבחירה מעשית עבור פרויקטים קצרי טווח.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!