מודד שטח

המחיר מדהים!השירות לא פחות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

 

מדידות שטח הן חלק מרכזי וחשוב בתהליכי תכנון לקראת בנייה ובמהלך הבנייה. מדידות אלה נועדו לייצר תמונה מפורטת ומדויקת של תנאי השטח והקרקע באזור הבנייה ולהביא אותה מהשטח אל שולחן השרטוטים עליו תיבנה תכנית הבנייה. לאחר השלמת תכנית הבנייה על ידי אדריכל, משמשות מדידות השטח לביטוי וסימון פרטי התכנית בשטח עצמו, כלומר להביא את התכנית בחזרה אל השטח. מדידות אלה מבוצעות על ידי מודד שטח, שהוא למעשה מודד מוסמך.

 

מיהו מודד שטח?

ככלל, מדידת שטח על ידי היחידה למדידות הוא מרכיב אחד מתוך כלל המרכיבים המקצועיים של מקצוע המודד המוסמך. במילים אחרות, מודד מוסמך יודע לבצע מגוון רחב של מדידות בשטח הפתוח, בתוך מבנים בתהליכי בנייה ובתוך מבנים מוגמרים וחלק מעבודתו הוא ביצוע מדידות שטח. בהתאם לכך, כאשר אתם מחפשים מודד שטח, אתם מחפשים למעשה מודד מוסמך וכל מודד מוסמך אמור לדעת לבצע את כל סוגי מדידות השטח. יחד עם זאת, ישנם מודדים המתמחים ספציפית בתחום של מדידות שטח ואלו הם המודדים אותם אתם רוצים לגייס עבור מדידות שטח מורכבות. כך למשל, אותם מודדים שכולנו רואים מעת לעת בשולי הכביש, כשהם מסתובבים עם אמצעי מדידה ומשקיפים מבעדם על השטח, אלו הם מודדי שטח מומחים.

 

האם מודד שטח חייב להיות מודד מוסמך?

התשובה היא בהחלט כן. כל אדם העוסק במקצוע המדידה בענף הבניין חייב להיות מודד מוסמך. המשמעות היא שעל המודד להשלים בשלב הראשון את ההשכלה הרשמית הנדרשת לצורך קבלת רישיון מודד. השכלה זו היא בדרך כלל תואר אקדמי בתחום לימודי הגאודזיה, הנלמדים בישראל בטכניון בלבד, אך ניתן להשלימם גם במדינות אחרות. לאחר השלמת התואר, על המודד לעבור מבחני הסמכה של המרכז למיפוי ישראל (מפ"י) ורק לאחר מעבר מוצלח של המבחנים, מקבל המודד את ההסמכה המיוחלת והופך למודד מוסמך. כל המודדים המוסמכים רשומים במאגר המודדים של מפ"י ועליהם לחדש את הסמכתם בכל שנה.

 

חשוב מאוד לעבוד עם מודד מוסמך בלבד

חידוש ההסמכה מבוצע למעשה על ידי תשלום אגרת הרישום השנתית ותו לא. לכאורה מדובר בהליך פרוצדורלי בלבד ולכם, לא אמורה להיות בעיה לעבוד עם מודד מוסמך שפשוט טרם חידש את רישיונו. אלא שלא כך הוא. בכל עבודת מדידה, חשוב מאוד לוודא שהמודד הוא מודד מוסמך ושהסמכתו תקפה במועד ביצוע המדידות. הסיבה לכך היא שמבחינה משפטית, אך ורק מדידות המבוצעות על ידי מודד מוסמך המוגדר ככזה בזמן ביצוע המדידות, הן מדידות שניתן להתייחס אליהן כאל ראיה משפטית. על כן, בכל מדידה שאתם רוצים לעשות בין באמצעות מודד שטח ובין לצורך מדידת שטח בית לצרכי ארנונה, חשוב מאוד שתעבדו אך ורק עם מודדים מוסמכים וכי תוודאו כי הם אכן מוסמכים בזמן ביצוע המדידות. את זה תוכלו כאמור לעשות באמצעות מאגר המודדים של מפ"י.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753249

אז מה היה לנו בכתבה:

Picture of רונן זקיף
רונן זקיף

מזה שנים רבות, משרתת חברת זקיף השכרת פיגומים את ענף הבנייה בישראל ומספקת מערכים שלמים של פיגומים לפרויקטים מגוונים של בנייה חדשה. לצד זאת, מספקת החברה פיגומים גם ללקוחות פרטיים, בנייה פרטית ופרויקטים של שיפוץ מעטפת חוץ ועיצוב פנים, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח.

עוד פוסטים שיעניינו אותך

עובש בקיר

המדריך המקיף לטיפול בעובש

עובש על קירות לא רק מכוער אלא יכול גם להוות סיכונים בריאותיים. חשוב לזהות את מקור הרטיבות שגורמת לגדילת העובש. דליפות, אוורור לקוי או רמות לחות גבוהות יכולים כולם לתרום לצמיחת עובש.

כיצד חדר ביטחון (ממד) חיוני לשלומנו האישי והציבורי?

חדרי אבטחה, הידועים גם כחדרי כספות, חיוניים הן לביטחון האישי והן לביטחון הציבור. חדרים אלה מספקים מרחב מאובטח שבו אנשים יכולים לחפש מקלט בזמן חירום כגון אסונות טבע, חדירות או התקפות טרור. קיום חדר ביטחון ייעודי יכול להגדיל מאוד את סיכויי ההישרדות ולהפחית את הסיכון לפגיעה בעצמו ובאחרים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!