טופס 4: למה הוא כל כך חשוב?

המחיר מדהים!השירות לא פחות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

בענף הבנייה יש הרבה ניירת ותיעוד. זה כולל תעודות עבור פרויקט. ישנם סוגים רבים ושונים של תעודות שניתן להנפיק עבור פרויקט בניה, לרבות תעודת גמר, תעודת גמר ותעודת גמר חלקית. תעודות סופיות ניתנות בתום תהליך הבנייה כהוכחה לכך שכל הדרישות התקיימו. הם גם משמשים כמסמך להראות שהקבלן זכאי לקבל תשלום עבור שירותיו. התעודה הסופית צריכה לכלול מידע על היקף העבודה שנעשתה וכל אזהרות או בעיות רלוונטיות מבדיקות כגון מיגון אש או שלמות מבנית.

תעודת הגמר היא מסמך המעיד על סיום פרויקט בנייה. הוא מונפק על ידי מחלקת ביקורת מבנים ויש להגישו לעיר או למחוז בהם הושלם הפרויקט. תעודת הגמר היא מסמך המאשר כי פרויקט הבנייה הסתיים בצורה משביעת רצון. הוא ניתן על ידי גוף בקרת הבניין בהתאם לתקנות הבנייה.

מתי אפשר להוציא טופס 4?

– עבודת הבנייה הסתיימה ונבדקה על ידי גוף בקרת הבניין ונמצאה משביעת רצון

– כל תשלומי העמלות, התעריפים, המיסים וההיטלים האחרים שולמו במלואם

– בעל האתר מסכים לקבל אחריות על כל ליקוי או נזק שייגרמו עקב ביצוע לקוי

– עבודות הבנייה עומדות בחקיקה ובתקנות

תעודת הגמר של פרויקט בניה ניתנת ללקוח לאחר סיום ואימות כל העבודות. פרויקט בנייה הוא עשייה רב-גונית, עם הרבה בעלי עניין ומשימות מורכבות. התעודה הסופית היא השלב האחרון בתהליך לפני שהפרויקט יכול להיחשב הושלם.

התעודה הסופית היא תיעוד של כל העבודות שהושלמו בפרויקט ועליה לכלול:

-רשימה של כל החומרים בהם נעשה שימוש בפרויקט

-רשימה של כל קבלני המשנה שעבדו על זה

-רשימה של כל היועצים שעבדו על זה

-הצהרה של אדריכל המאשרת שכל שינוי שבוצע בתוכניות המקוריות נבדק על ידי מהנדס או אדריכל ואושר

פרויקט בנייה מאושר לרוב על ידי צד שלישי על מנת לוודא שהפרויקט הושלם על פי מערכת התקנים. תעודת הגמר לפרויקט בנייה נעשית לרוב על ידי גורם שלישי, שיכול להיות גוף הסמכה עצמאי או חברת הסמכה. זה יבטיח שהפרויקט הושלם בהתאם למכלול התקנים. אישור זה ניתן לאשר כי פרויקט הבנייה הסתיים בהתאם לתכניות ולמפרטים וכי העבודה נעשתה באופן מעשי.

האישור יונפק רק אם התקיימו כל הדרישות הבאות:

– פרויקט הבנייה הסתיים בהתאם לתוכניות ולמפרט.

-העבודה נעשתה באופן מעשי.

– בוצע התשלום הסופי של הקבלן, לרבות כל שימור.

פרויקטי בנייה ידועים לשמצה מסובכים ולעתים קרובות לוקח זמן רב להשלמתם. לכן הם צריכים מערכת שתעקוב אחר כל השלבים השונים. תעודת הגמר היא מסמך המאשר שפרויקט הבנייה הסתיים ועומד בתקנים הנדרשים. מסמך זה מונפק על ידי צד שלישי בלתי תלוי, כמו מהנדס או אדריכל, והוא חייב להיות חתום על ידי הלקוח והקבלן לפני תחילת העבודה על כל פרויקט חדש

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753249

אז מה היה לנו בכתבה:

רונן זקיף
רונן זקיף

מזה שנים רבות, משרתת חברת זקיף השכרת פיגומים את ענף הבנייה בישראל ומספקת מערכים שלמים של פיגומים לפרויקטים מגוונים של בנייה חדשה. לצד זאת, מספקת החברה פיגומים גם ללקוחות פרטיים, בנייה פרטית ופרויקטים של שיפוץ מעטפת חוץ ועיצוב פנים, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח.

עוד פוסטים שיעניינו אותך

building job site

פאר נשכח: חשיפת מסתורין של חורבות נטושות

כאשר ערים גדלות ומתפתחות, מבנים ישנים מפנים לרוב את מקומם לפיתוחים חדשים. הריסת מבנים היא רוע הכרחי, שסוללת את הדרך להתקדמות ומודרניזציה. עם זאת, כמה חורבות נותרות מאחור, והופכות לקפסולות זמן המציעות הצצה לעבר. המבנים הנטושים הללו, גדולים או קטנים, מחזיקים ביופי ומסתורין מסוימים שמושכים את תשומת לבם של מגלי ארצות וחובבי היסטוריה כאחד.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!